گزارش کار کارورزی فرانت افیس .

مطالب دیگر:
📜بررسي سنگهاي آذرين و انواع آنها و بررسي شکل گيري و ساختمان شيميايي و طبقه بندي و فرسايش سنگها📜بررسي انواع تقويت کننده ها و کاربرد آنها و مروري بر پاسخ فرکانسي تقويت کننده ها📜بررسي معماري شهر بابل در دوره آشور و مروري بر معماري پيش از تاريخ و معماري ايران و مصر📜بررسي وب و نحوه کارکرد و استانداردهاي آن و آموزش کدنويسي HTML📜بررسي مغناطيسم و پارينه مغناطيسم و مروري بر زمين شناسي فيزيکي و نقش و تاثير آن بر زندگي و ارتباط📜بررسي انواع شبکه هاي جغرافيايي و مروري بر تقسيم بندي و عوامل پيشرفت شبکه ها📜بررسي درخت زيتون و محصولات و کشت و خواص درماني آن📜بررسي رباتيک و انواع و ساختمان و اجزاي ربات ها و مروري بر نانوربات ها📜بررسي تاثيراخلاق و احکام ديني بر سلامت روح و جسم انسان📜بررسي المانها و ابزار الکتريکي و مشخصات و کاربرد هريک📜بررسي صنايع هوايي ايران و خدمات و فعاليتهاي آن📜مروري بر ضروري توسعه و تغييرات اجتماعي و فرهنگ سازي از ديدگاه امام خمين📜بررسي حضوردام در جنگلهاي شمال وطرح خروج دام📜بررسي صاعقه گيرها و اصول عملکرد و محدوده حفاظت آنها📜مروري بر توسعه بانکداري اسلامي و ابزار هجينگ📜بررسي روشهاي ريز کردن دانه بندي آلياژهاي آلومينيوم و انواع عيوب ريخته گري درقطعات آلومينيومي ريخ📜بررسي ليزر و سير تحول و رشد و ساختار و کاربردهاي آن📜بررسي القاي متقابل (سلف)📜معرفي و بررسي پلان و برشهايي از مساجد مختل📜بررسي ديودها و اشکارسازهاي نوري و کاربرد آنها
گزارش کار کارورزی فرانت افیس . |لینک فایل|1486144|کِی ایی|keu
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد گزارش کار کارورزی فرانت افیس .را مشاهده می نمایید .

دانلود گزارش کار کارورزی فرانت افیس

فرمت فایل: ورد

تعداد صفحات: 21

مقدمه:

صنعت هتل و هتلداری، یکی از مهمترین منابع درامد زا برای هر کشوری می باشد. هتل ها بخش اعظم درامد خود را از طریق فروش اتاق ها بدست می اورند که لازمه تحقق این امر ارائه خدمات به بهترین صورت ممکن می باشد.

فرانت افیس یا پذیرش هتل ( Front Office ) یکی از عمده ترین واحدهای هتل است که قبل از ورود میهمان در زمینه ارتباطات و چگونگی ورود و خروج میهمان نقش دارد. قلب و اعصاب هتل در ان نهفته است. اولین تماس میهمان به شرطی که مرحله رزرو اتاق به نحو شایسته ای صورت گرفته باشد، با پذیرشگر این واحد است. طبیعی است که جلب رضایت میهمانان از طریق ارائه خدمات با کیفیت خوب و کیفیت بالا امکان پذیر بوده و بالطبع این امر خود موجب کسب درامد بیشتری خواهد شد.

*مراحل اداری کارورزی:

من و گروه عملی کارورزی که شامل سرکار خانم مریم محمدپور و اقایان محمد سرکاری و علی جعفری در تاریخ 28/7/87 به واحد اداری هتل استقلال، نزد اقای گرشاسبی مراجعه کردیم. معرفی نامه مرکز اموزش را تقدیم کردیم. سپس با پیوست نامه ای ما را به بخش حراست هتل راهنمایی کردند ابتدا با ما اشنا شدند و قوانین معمول هتل استقلال را شرح داده و موارد تخلف را متذکر شدند سپس یک عدد فتوکپی شناسنامه ، یک قطعه عکس به اضافه مشخصات اولیه که شامل: نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، ادرس منزل،تلفن ثابت و موبایل و امضاء. سپس به دبیر خانه مراجعه کردیم تا برای قسمت فرانت افیس نامه ای زده و ما را به انها معرفی کنند. بعد از ان برای ما کارت شناسایی و کارت ساعت زنی ساخته شد. سپس به سرپرست فرانت افیس (اقای افراسیابی) معرفی شدیم و با ایشان روزهای کارورزی که در هفته اول و دوم از روز دوشنبه الی پنجشنبه و هفته سوم از روز شنبه الی سه شنبه از ساعت 7 صبح الی 5 بعد از ظهر مقرر وتایید شد.

*توضیح محیطی و مقدماتی فرانت افیس:

در ابتدا من به توضیح محیط این قسمت می کنم. اتاق فرانت افیس با یک راهرو کوچک به اتاق وصل است. خود اتاق به دو بخش تقسیم می شود. قسمت انتهایی اتاق به وسیله پارتیشن جدا شده که در ان قسمت رئیس یا سرپرست قسمت حضور دارد. که دارای یک میز با تمام تشکیلات است. و در ان پارتیشن به صورت مبله، دارای تلویزیون، کولر، بخاری، گلدان های تزئینی و یک میز مذاکره در ان موجود می باشد که برای رفع مشکلات میهمانان و بستن قراردادهای حضوری وجود ان لازم و ضروری است در قسمت اولیه اتاق، پشت پارتیشن قسمت رزرواسیون است. در مورد شیفت بندی این هتل به عرض می رسانم که هفته به هفته از طرف سرپرست اعلام می شود. و ممکن است یک نفر در طول هفته بچرخد.

در قسمتی لیست میهمانان در کامپیوتر دوباره چک می شود که درست انجام شده باشد و نیز لیست میهمانان به اداره اماکن و اداره میراث فرهنگی و جهانگردی هر روزه ارسال می شود. در اتاق تعدادی ساعت های شهرهای توریستی هتل نصب شده که عبارتند از : لس انجلس، لندن، توکیو، هنگ کنگ، سیدنی

در بخش رزرواسیون سه نفر کار می کنند رزرو به دو صورت گرفته می شود: الف) تلفن ب) فاکس

در فرم رزرو به این عناوین می رسیم: نام ونام خانوادگی، نام سفارش دهنده، تلفن، ادرس، کد رزرو، ورود و خروج میهمان، نوع اتاق، نام سفارش گیرنده، تاریخ، ثبت در رایانه، امضاء.

دیگر فرمی که موجود است فرم ابطال و Change است. در این بخش حتما دستگاه فتوکپی باید موجود باشد در این بخش اتاق کوچکی وجود دارد. که به دفتر بایگانی مشهور است که در ان قفسه های مختلفی وجود دارد که هر کدام ان برای بایگانی کردن هر ماه است. هتل استقلال دارای دو ساختمان غربی و شرقی است که ساختمان شرقی شامل بیست طبقه و ساختمان غربی هیجده طبقه است.

در قسمت پذیرش تمامی فرم ها مثل تمام هتل هاست و برنامه نرم افزار هر هتل مختص به خودش است. فرم های ثبت نام دو برگی هستند و از مدارک شناسائی اسکن گرفته می شود و اصل ان در یک پاکت قرار می گیرد هر میهمان دارای یک شماره خاص است. در برنامه نرم افزاری پذیرش بخش های مختلفی در ان وجود دارد که عبارتند از: ثبت و تکمیل فرم ثبت نام، تنظیم نرخ، ثبت نام گروهها، کد گروهها، تمدید اقامت، تغییر اتاق، وضعیت تلفن، بیداری، صبحانه، چمدان ها

گزارش خانه داری:

دارای چند اصطلاح است که ما به بخشی از ان اشاره می کنیم.

Block : اتاق اماده است و ما منتظر میهمان هستیم.

Empty : اتاق تمیز شده و اماده فروش است.

Check Out : میهمان رفته است و باید اتاق تمیز شود.

انواع اتاق ها : هتل استقلال دارای چند نوع اتاق های مختلف است مثل هتل های دیگر که عبارتند از: تک، دوبل، سوئیت کوچک، سوئیت بزرگ، اتاق اضافی. این نکته در اینجا ضروری است که هتل استقلال روی هر کدام از این اتاق ها عوارضی بین 15% تا 20% دریافت می کند.

اتاق های رزرو شده برای میهمان به صورت کاغذ و پرینت شده روی میز فرانت قرار گرفته است.